Zseniális vásárhelyi egyéni csúcsok a Duna Arénában!

Szerző: Nagy Benjámin, 2018. október 04.

Hasznos tapasztalatokkal kezdődött a Világkupa úszóink számára.

Nyolc vásárhelyi úszó állt rajtkőre csütörtök délelőtt a Duna Arénában zajló rövidpályás úszó-világkupán. Közülük a legkiválóbb teljesítményt a NICS-HSÚVC-s Szőke Zita, valamint a Hód Úszós Ugrai Panna nyújtotta: előbbi 50 méter gyorson 25,73-mal, mezőnyét legyőzve, harmadik legjobb magyarként 21. lett, az országos korosztályos csúcstól fél másodpercre, a felnőtt világcsúcstól 2,8 másodpercre járt. Utóbbi térdsérülése ellenére, szintén egyéni rekorddal a 27. helyen zárt 100 méter vegyesen, 1:04,14-es eredménnyel, egy futamban úszva Hosszú Katinkával és Julija Jefimovával.

100 méter mellen az Európa-bajnoki döntős Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC) 1:00:20-szal összesítésben a tizennyolcadik helyen végzett, míg megmérettette magát a három HSÚVC-s, Matejdesz Máté (1:04,41, 39., új egyéni csúcs), Pertich Zsombor (1:03,96, 35.) és Süli Ákos (1:05,34, 46.) is. Batta Orsolya (NICS-HSÚVC) szintén jól úszott 50 méter gyorson, 26,64-e az összesítés 41. pozíciójához volt elég. Szabó Orsolya (NICS-HSÚVC) 50 méter háton az olimpiai bajnok, későbbi győztes Emily Seebohmmal és a Duna Arénában 2017-ben világbajnok Etiene Medeirosszal került egy futamba, 30,27-tel érte el a falat, 33. lett.

Teljes eredmények a linkre kattintva érhetőek el!

Pénteken, a Világkupa második napján kilenc vásárhelyiért szoríthatunk!