Vásárhelyi Kosársuli-Calle Pubfood Békés - percről-percre

Szerző: Nagy Benjámin, 2018. április 22.

A Vásárhelyi Kosársuli sorsdöntő meccset játszik a Hódtói Sportcsarnokban. A találkozót 18:30-tól élőben követheti.

20:08 Hihetetlen befejezés: a békési 14-es, Kertész a dudaszó pillanatában rádobja félpályán túlról, bemegy. 77-75-re nyertek a vendégek...

20:07 Koma triplája két másodperccel a vége előtt, 75-74. Időt kér Czuprák László.

20:04 Vas kétpontosa. 17,5 másodperc még vissza, 75-71!

20:01 Miletic pazar triplája után nem jön a másik. Az utolsó percre 73-71-es hazai vezetéssel fordulnak a csapatok. Kell a győzelem!

20:00 Élénkül a hangulat, végletekig kiélezett a találkozó. Varga Zalán duplájával ismét nálunk az előny!

19:55 Egyszer itt, egyszer ott rezzen a háló. Ismét átvették a vezetést a vendégek. Négy és fél perc van hátra.

19:50 Gruda kipontozódik a békésiektől. Bálint kettesével 62-58, most kéne ellépni!

19:48 Miletic ziccere pattog be a gyűrűről, de Hajdu triplájával ismét egál, 58-58. Még szűk nyolc perc a végéig.

19:43 56-53-mal zárul a harmadik negyed: vezetünk, de ez még mindig nem meggyőző előny a visszavágóra nézve.

19:38 50-50-nél, a legjobbkor jön Bálint Erik triplája, majd egy rossz ítélet miatt felrobban a Hódtói - talán ennek "nyomására", de jogosan nálunk marad a játékszer.

19:32 A labda beszorul a gyűrű és a palánk közé - kicsit olyan, mintha az eredményt tükrözné a jelenet, hisz nem tud elhúzni a vásárhelyi alakulat.

19:28 Ismét átvesszük a vezetést, sőt, Miletic két remek büntetőjének köszönhetően 46-41 áll az eredményjelzőn.

19:25 Elkezdődik a második félidő.

19:10 Először vezet a Békés, ráadásul pont a legrosszabbkor - Krstic hárompontosával 39-38 a vendégeknek. Jól fog jönni a pihenő a Vásárhelynek.

19:08 A kihagyott büntetők úgy tűnik, meg-megbosszulják magukat, 36-36-nál ismét egyenlő az állás. Rég volt ilyen...

19:01 Az első vásárhelyi time-out a 17. minutumban, 31-26 ide.

18:57 Néhány pillanat erejéig felzárkóztak a békésiek a második játékrész derekán, de pontatlanok a vendégek.

18:52 Horvát Martin remekül száll be a mérkőzésbe, gyors hirtelenjében beszór egy duplát és egy triplát is.

18:48 Noha hét is volt közte, végül 23-18-cal zárul az első negyed.

18:42 Az első időkérésnél öttel, 17-12-re vezet a Kosársuli. Eddig nem panaszkodhatunk, az egyéni teljesítményeknek köszönhetően reméljük, egyre csak nő majd a fór.

18:37 Fej-fej mellett a csapatok, az ötödik percben 9-7 az állás.

18:32 Szabó Péter szerzi a mérkőzés első pontjait, Rostás kontrázik rá, máris 4-0-val indítunk.

18:30 Útjára indul a labda. A Kosársuli kezdőötöse: Rostás, Vas, Bálint, Miletic, Szabó P.

18:27 A csapatok már a pályán, a nézőtér is kezd lassacskán megtelni. Sárgában a hazaiak, feketében a vendégek.