Szilágyi Csaba aranyérmet nyert 100 mellen

Szerző: Szeri Csaba, 2018. március 28.

Március 28-án, szerdán megkezdődött a debreceni úszó magyar felnőtt bajnokság. Mutatjuk a vásárhelyi eredményeket.

Szerda délelőtt az előfutamokkal megkezdődött a debreceni úszó ob. A viadalon már az első versenynapon is több vásárhelyi rajtkőre állhatott. Szilágyi Csaba majd 8 tizedmásodperccel végzett az élen a 100 méteres férfi mellúszás előfutamában, ami már komoly bizakodásra adott okot a délután illetően. A NICS – HSÚVC versenyzője végül be is húzta a futamot, sikerült egy perc alá mennie és 19 századdal maradt el Gyurta Dániel 2012-es országos csúcsától.

Szőke Zita a 8. helyen jutott be az 50 méteres női gyorsúszás döntőjébe végül a 7. helyet szerezte meg délután. A NICS – HSÚVC részéről Batta Orsolya és Szabó Tamás B döntőzött délután.

4x100 méteres mix gyorsváltó döntőjébe a HSÚVC részétől a Szőke Zita, Batta Orsolya, Pertich Zsombor és Matejdesz Máté váltó is bejutott, a döntőben, azonban diszkvalifikálták őket szabálytalan váltás miatt.

A HÓD Úszó SE fiatal tehetsége, Ugrai Panna szerdán a 100 méteres női hátúszásban jutott be a B döntőbe, ahol végül a 4. helyet szerezte meg.

NICS - HSÚVC

Szilágyi Csaba (1990) – 1. hely 100 méteres férfi mellúszás (A döntő)

Szőke Zita (2003) – 7. hely 50 méteres női gyorsúszás (A döntő)

Batta Orsolya (2002) – 4. hely 50 méteres női gyorsúszás (B döntő)

Szabó Tamás (1988) – 5. hely 100 méteres férfi mellúszás (B döntő)

Szőke Zita, Batta Orsolya, Pertich Zsombor, Matejdesz Máté – Diszkvalifikálva 4x100 MIX gyorsváltó