Pazar kezdés az ifi ob-n: vásárhelyi arany a Gyarmatiban!

Szerző: Nagy Benjámin, 2018. május 30.

Elkezdődött a 90. ifjúsági országos úszóbajnokság a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

Megtelt fiatal úszókkal a vásárhelyi strand, szerdán hét számmal vette kezdetét a 90. ifjúsági országos bajnokság. A délutáni döntők Milák Kristóf és Késely Ajna remeklése mellett a várakozásoknak megfelelően nagyon szép vásárhelyi eredményeket is hoztak.

Történt ugyanis, hogy mindjárt megszületett az első hazai arany: a női 50 méteres gyorsúszást kiváló teljesítménnyel a NICS-HSÚVC 15 éves versenyzője, Szőke Zita nyerte, 26,55 másodperces idejével. Ugyanebben a számban a B-döntőt Batta Orsolya (NICS-HSÚVC, 27,21) a 2., Ugrai Panna (Hód Úszó SE, 28,05) a 8. pozícióban zárta. A fiúknál Hajagos Adriel (NICS-HSÚVC, 24,67) a B-döntőben 2. lett.

100 méteres mellúszásban a fiúknál Pertich Zsombor (NICS-HSÚVC, 1:05,40) ötödikként, Matejdesz Máté (NICS-HSÚVC, 1:05,72) hetedikként, míg Oláh Norbert (NICS-HSÚVC, 1:07,84) a B-döntőben ötödikként csapott célba. A lányoknál Dohányos Annamária (NICS-HSÚVC, 1:14,00) holtversenyben diadalmaskodott a B-döntőben, ugyanitt Zaka Maja (NICS-HSÚVC, 1:14,23) a 3., Zubelic Anja (NICS-HSÚVC, 1:15,74) a 7. helyen végzett.

100 méter női háton Ugrai Panna (Hód Úszó SE, 1:04,50) 4., Szabó Orsolya Adél (NICS-HSÚVC, 1:05,26) 8. lett, utóbbi 200 pillangón a B-fináléban 2:26,37-tel nyolcadikként érte el a falat.

A NICS-HSÚVC 4x100 méteres mix-gyorsváltóban a NICS-HSÚVC stafétája (Hajagos Adriel, Pertich Zsombor, Batta Orsolya, Szőke Zita) 8., férfi 1500 gyorson Horváth Henrik (NICS-HSÚVC, 17:17,63) 22. lett.

Milák Kristóf triplázott, 50 gyorson, 100 háton és fő számában, 200 pillangón sem talált legyőzőre. Késely Ajna 800 gyorson győzedelmeskedett, míg 200 pillangón és 100 háton ezüstérmet akasztottak a nyakába. Előbbi versenyszámban egyébiránt Berecz Blanka, utóbbiban Egerszegi Krisztina korosztályos országos csúcsához közel úszva Ilyés Laura Vanda lett a bajnok. 100 mellen Békési Eszteré, illetve Bőhm Sebestyéné, 1500 férfi gyorson Kalmár Ákosé lett az aranyérem.

A fiatalokat a helyszínen óvó tekintettel őrzi Sós Csaba szövetségi kapitány és Petrov Iván utánpótlás-szövetségi kapitány, valamint Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke is. A díjátadásban Sydney olimpiai bajnoka, Kovács Ágnes segédkezik. A szombatig tartó viadal folytatása csütörtök délelőtt következik, a délutáni finálék minden nap 17 órakor kezdődnek.