Meglett az aranyjelvényes szint a Gyermek OB-n

Szerző: Soós Kata , 2018. július 24.

A múlt héten a Gyermek Országos Bajnokságon indultak a Hód Úszó SE versenyzői. Két edző tanítványai ugrottak medencébe, közülük Horváth Ákos és Tót Emma is meg kaparintotta az aranyjelvényes szintidőt ezen a versenyen.

Az OB első napján Ádándi-Kiss Gyula tanítványa a 2005-ös születésű Barna Máté hatalmas egyéni csúccsal a 20. lett 100 méter mellen! Új ideje: 1:19,81 –lett. Csókay Miklós úszói közül Tót Emma és Tésik Zsófia teljesítette a nevezési szintidőt. Az első versenyszámban 50 m női gyorsúszásban mindketten rajtkőre álltak és mindketten 32 másodpercen belül teljesítették a távot. Emma 31,80; Zsófi 31,95 mp-es egyéni csúccsal szálltak ki a medencéből és a középmezőnyben végeztek.

Emma nem sokkal később 100 mellen is rajthoz állt. Sajnos idején nem sikerült javítania, 1:25,58 mp-es idejével a 24. helyet szerezte meg a 60 fős mezőnyben. Másnap csak Tésik Zsófia úszott 100 méter hátúszásban. Nagyszerű versenyzéssel időeredményén javítva 1:16,08-al a 27. helyen végzett 53 indulóból. Barna Máté masszív egyéni csúccsal 13. lett 200 méter mellen. Az ideje : 2:49,76 (ez -4,13 mp javítás).

Később Tót Emma következett szintén 200 m mellúszásban. 3:05,51 mp alatt teljesítette a távot, ami hajszállal gyengébb volt az eddigi legjobbjánál, így a 28. helyen végzett az 58 főt számláló mezőnyben. Befejezésül Tésik Zsófi ugrott a vízbe 200 m hátúszás versenyszámban. 2:45,74 mp-es idővel új egyéni csúccsal az 57 fős mezőnyben a 39. helyen végzett. Zsófi számára véget ért a Bajnokság, remekül szerepelt, 100 %-os teljesítményt nyújtott, hiszen mind a három versenyszámában sikerült javítani az időeredményein. Barna Máté is 100 %-os teljesítményt nyújtott, mindkét mellúszó számában javított.

A záró napon Horváth Ákos és Tót Emma szálltak vízbe, mindketten 100 m pillangó úszásban. Ákos 1:12,93-as időt úszva, egyéni legjobbján több mint 1 másodpercet javítva a 43. helyen végzett, aranyjelvényes szintidőt úszva. Ezek után Emma is több mint 1 másodpercet javított egyéni legjobbján 1:15,68, és a 29. helyen ért célba. Ő az első napon a 100 m mellúszásban úszott időeredményével (1:25,68) ért el aranyjelvényes szintidőt. Pászti Alex 5 versenyszámban úszott a Delfin Országos Bajnokságon ezüstjelvényes szintet. Hollós Fruzsina a Cápa OB-n 200 mellúszásban elért 3:19,11-es időeredménye aranyjelvényes szintidőt ért.