HVSC II: Egy győzelem és egy vereség a Komjádiban

Szerző: Rókus Ákos, 2018. május 07.

Megkezdte a rájátszást az OB II-ben a HVSC második számú csapata. A vásárhelyi pólósok a budapesti fordulót követően egy győzelemmel és egy vereséggel zártak.

Legutóbb hazai környezetben a KVE és a Poseidon csapatát is legyőzte a HVSC II. a férfi OB II középszakaszának utolsó fordulójában, így biztossá vált, hogy a 17-20. helyért küzdhet majd a rájátszásban a vásárhelyi alakulat.

SZÖRF – HVSC II 6-9

Az első, hétvégi budapesti fordulóra a ballagási szünet miatt nem számíthattak az utánpótlás játékosokra Pölösék, akik mindössze 9 fős kerettel vágtak neki a túrának. A Szentesi Öregfiúk is hasonló cipőben jártak, ők összesen egy cserével küzdötték végig az összecsapást.  Nem véletlen, hogy mindkét csapat igyekezett beosztani energiáit, és óvatos kezdés után a HVSC két alkalommal is két gólos előnyre tett szert, de a SZÖRF mindkétszer egalizálni tudott. A harmadik negyed elején 4-4-nél azonban már látni lehetett, hogy Pölösék jobban bírják a hajrát, több szép góllal állva hagyták ellenfelüket, és végül megérdemelten nyertek 6-9 arányban a vásárhelyi pólósok. A vásárhelyiek góljait Pölös (3), Rókus Á. (3), Kurusa (2) és Lele szerezték.

BME – HVSC II 16-9

A folytatásban a BME ellen szálltak vízbe a vásárhelyiek. Az első meccs után már látszott a fáradtság a vendégeken, és bár megpróbáltak hősiesen helytállni a pörgős fővárosi csapat ellen, a különbség folyamatosan nőtt a két csapat között, így a BME megérdemelten nyert 16-9-re. A vendégek góljain Pölös (3), Rókus Á. (2), Molnár, Rókus R., Lele és Kurusa osztoztak.

Tabella - Rájátszás - 17-20. helyért