Hétből három a HVSC vasárnapi mérlege

Szerző: Szeri Csaba, 2018. február 19.

Február 18-án a Hódmezővásárhelyi Vízilabda Sport Club több korosztályos csapata is medencébe ugrott, hét mérkőzésen voltak érdekeltek a vásárhelyiek.

Hazai medencében játszottak a HVSC fiú ifjúsági, serdülő és gyermek csapatai a Swietelsky Békéscsaba ellen.

Az ifi együttes tizenharmadik bajnoki győzelmét szerezte meg. A találkozón eleinte a csabaiak domináltak, az első negyed végén elkezdte ledolgozni háromgólos hátrányát a csapat, Kecskeméti Bence, majd a Török Sándor vándordíjat pénteken elnyerő Benkő Martin is betalált. A második negyed végére pedig fordítaniuk is sikerült a fiúknak.

A harmadik és negyedik negyedben azonban még inkább fölénybe keveredtek a hazaiak, összesen 11 gólt szereztek, miközben egyet sem kaptak. Magabiztos győzelemmel továbbra is őrzik dobogós helyüket a HVSC-s fiúk.

HVSC – Swietelsky Békéscsaba 16-4 (2-3, 3-1, 6-0, 5-0) (ifjúsági bajnokság)

HVSC: Molnár Ákos, Jovány Gyula, Kovács Ádám, Benkő Martin, Kürtösi Viktor, Barna Dániel, Tomcsik Milán, Oláh Kende Máté, Halász Viktor, Tóth Márk, Kecskeméti Bence, Papp Kolos, Kősasvári László, Arany Kevin
Edzők: Szabó Tamás

Gólszerzők: Benkő (4), Kecskemét (3), Oláh (3), Barna (2), Kürtösi (2), Tomcsik, Kősasvári

A serdülők sem maradtak adósak a győzelemmel. A fiatalok az első két negyedben 7 gólt vágtak, ezt követően ugyan sikerült szépítenie a Csabának, ám tetemes hátrányukat a hátralévő időben nem tudták ledolgozni. A hazaiaknál maradtak a pontok és továbbra is dobogós a gárda.

HVSC – Swietelsky Békéscsaba 10-5 (2-0, 5-0, 2-3, 1-2) (serdülő bajnokság)

HVSC: Arany Kevin, Földesi Benedek, Kősasvári László, Bjelik Máté, Horváth József, Kürtösi Viktor, Török II. Tamás, Nagy Péter, Kovács Ádám, Tóth Márk, Jovány Gyula, Dobos Attila, Papp Roland

Gólszerzők: Tóth (4), Kürtösi (2), Kősasvári (2), Jovány, Dobos

Kevésbé volt lendületes a gyermek csapatok meccse. Az első játékrészben egyetlen találat született, Török II. Tamás köszönt be, majd egy gól nélküli, meddő folytatás következett. A csapatok szinte fej-fej mellett haladtak, a végén azonban a Békéscsaba bizonyult jobbak, Ajtai Miklós tanítványai gyűjtötték be a pontokat. A fiatalok így továbbra is egyetlen győzelemmel a tabella utolsó helyén állnak.

HVSC – Swietelsky Békéscsaba 3-5 (1-0, 0-0, 2-2, 0-3) (gyermek bajnokság)

HVSC: Papp Roland, Bjelik Máté, Horváth József, Nagy Péter, Sonkovits Árpád, Török II. Tamás, Sándor Balázs, Szűcs Ignác, Barcza Zsolt Zénó, Fehér Zsolt, Dobos Attila, Bajtai Csongor, Balázs Csanád, Gólya Richárd Imre
Edző: Ujházi Attila

Gólszerzők: Nagy, Dobos, Török II.

Kecskeméten vendégeskedett a HVSC Leány Serdülő csapata. A 0-0-s első negyedet követően a hazaiak kerültek előnybe, azonban a végén minden áron igyekeztek zárkózni a vásárhelyiek. A végén nem sok kellett volna a pontszerzéshez, ám mégsem sikerült egyenlíteni. A lányok az öt csapatos csoportban a harmadik helyen állnak.

Hírös Sport Nonprofit Kft – HVSC 8-7 (0-0, 3-1, 1-2, 4-4) (leány serdülő bajnokság)

HVSC: Balog Petra, Prikler Dorka Abigél, Torma Adrienn, Rubi Dóra Tamara, Molnár Jázmin, Tatár Kiss Virág, Asztalos Réka, Torma Bianka, Joó Tünde Lili, Rácz Nikoletta, Barna Adél, Farkas Petra, Szabó II. Zsófia, Antal Dorka
Edző: Rókus Ákos

Gólszerzők: Rácz (4), Torma (2), Szabó II.

A Leány Gyermek csapatnak is a Hírös városban volt dolguk, azonban az a csörte kevésbé sikerült szorosra. Végig a hazaiak domináltak, akik hamar eldöntötték a pontok sorsát. A vásárhelyiek számára nem jött össze a szezonbeli harmadik győzelem.

Hírös Sport Nonprofit Kft – HVSC 17-3 (4-0, 5-1, 5-1, 3-1) (leány gyermek bajnokság)

HVSC: Balog Petra, Prikler Dorka Abigél, Rubi Dóra Tamara, Tatár Kiss Virág, Asztalos Réka, Torma Adrienn, Joó Tünde Lili, Barna Adél, Molnár Jázmin, Antal Dorka

Gólszerzők: Tatár Kiss (2), Joó

Valamint a Vidék Gyerek bajnokság III-ban is újabb játéknapot rendeztek. A HVSC-s fiúk két meccsen voltak érdekeltek a Szabadkán rendezett fordulóban. A házigazdák ellen egy 6 gólos mérkőzésen sikerült 4-2 arányban behúzni a győzelmet, ami azért is volt fontos, mert szombaton a Békéscsabát és a Szegedi VPS II.-t is verni tudták a fiúk.

Spartak Szabadka – HVSC 2-4 (0-1, 0-0, 1-1, 1-2)

HVSC: Ombodi Balázs, Oláh Sebő Zétény, Sinkó Szilárd, Gondi Máté, Rakonczai Bence, Farkas Richárd, Kiss Gergő Krisztián, Benkő Márk, Rakonczai Dávid, Kősasvári Dávid, Tóth Martin Zétény, Tóth Máté, Dukai Gergő, Hathazái Zsombor
Edző: Vígh Szabolcs

Gólszerzők: Tóth Martin Zétény (2), Benkő, Rakonczai

A záró meccsen azonban az SK HORNETS Kosice ellen már nem alakult tökéletesen a meccs. A gólgazdag mérkőzésen az ellenfél tudott dominálni, aminek köszönhetően már az elején komoly előnybe kerültek, ezt pedig nem sikerült ledolgozniuk a HVSC-s fiúknak.

HVSC – SK HORNETS Kosice 6-15 (1-6, 2-4, 2-3, 1-2)

Gólszerzők: Kősasvári (3), Kiss (2), Tóth Martin Zétény