Hengereltek a fiatal pólósok

Szerző: Szeri Csaba, 2018. március 21.

A hétvégén a korosztályos bajnokság újabb mérkőzésein volt érdekelt a HVSC gyermek, serdülő és ifjúsági csapata. A fiatalok a Százhalombattát fogadták és mindhárom korcsoportban győzelmet arattak.

Ifjúsági

HVSC – SZVSE 20-7 (5-0, 3-4, 6-1, 6-2)

HVSC: Molnár, Földesi, Kovács, Benkő (8), Kürtösi (1), Barna (6), Tomcsik (1), Oláh (3), Halász, Tóth, Huszka, Papp, Kősasvári (1), Arany

Szabó Tamás: „Ebben a korosztályban is hamar eldöntötték a fiúk a 3 pont sorsát (5-0). Pici hiányérzetem a 2. negyedben tapasztalt rövidzárlat miatt van, ahol ellenfelünk egy 3 gólos etapot produkált. Ezután azonban újra magunkra találtunk és a végén nagykülönbségű győzelmet arattunk. Az igazán kemény mérkőzések azonban csak most jönnek, ugyanis 5 napon belül mérkőzünk meg a három legerősebb csapattal a bajnokságban!”

Serdülő

HVSC – SZVSE 26-2 (7-0, 6-0, 7-0, 6-2)

HVSC: Arany, Földesi (1), Horváth, Bjelik, Huszka (2), Kürtösi (5), Török II., Nagy, Kovács (2), Tóth (7), Oláh, Dobos (1), Kősasvári (8), Balázs

Szabó Tamás: ,,Többhetes szünet után ugrottak újra medencébe a fiúk. Látszott rajtuk a bizonyítási vágy, ennek megfelelően nem hagytak sokáig kétséget a mérkőzés végkimenetelét illetően, és már az első negyed végén 7-0-ra elhúztak. A nagy előny birtokában sem lankadt a koncentráció, a fiúk végig hajtották a mérkőzést és szebbnél szebb találatokat szereztek, az ellenfél első góljáig egészen az utolsó negyed 2. percéig kellett várni, melyet 20-0-s állásnál szereztek.”

Gyermek

HVSC – SZVSE 7-5 (1-2, 4-2, 2-0, 0-1)

HVSC: Papp, Bjelik, Horváth J. (1), Nagy (2), Sonkovits, Török II. ,Szűcs, Horváth B. (1), Sándor, Oláh, Fehér, Dobos (3), Bajtai, Balázs, Rakonczai

Kis László Márk: ,,Nagyon nehéz szavakat találni még mindig erről az összecsapásról! Ahogy kollégám Szabó Tamás mondta ez a szív diadala volt. Egyetértek vele teljesen,mert ezek a srácok 2 éve azért küzdenek és edzenek mindennap, hogy meccset nyerjenek országos bajnokságban és ez összejött végre nekik még mindig, ahogy a nyilatkozatot írom kirázz a hideg ez az a bizonyos érzés ami mindent megér és ezt csak az tudja, aki benne van a sportban. Teljes szívemből gratulálok az egész csapatnak és köszönöm, hogy részese lehettem ennek a mérkőzésnek! Ezen az úton kell haladni tovább srácok, nagyon büszke vagyok rátok!”