Az utolsó percekben bukta el a pontokat a HVSC

Szerző: Rókus Ákos, 2018. május 14.

Kiélezett küzdelmet hozott a HVSC-Dunakanyar mérkőzés a hétvégén. A hazaiak két perccel a meccs vége előtt még vezettek egy góllal, ám végül mégis pont nélkül maradtak.

Fontos összecsapás várt a HVSC-re hétvégén: a férfi OB1/B 15-20. helyért történő rájátszásában: a tabellán egyaránt 10 ponttal állt mindkét alakulat, így győzelem esetén a hazaiak hatalmas lépést tehettek volna a bennmaradás felé.  Jól is kezdődött a mérkőzés, Markó Tamás góljai révén kétszer is megszerezték a vezetést a vásárhelyeik, de a Dunakanyar mindkétszer egyenlíteni tudott. 5-5-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor azonban sikerült ellépniük a vendégeknek.

Két szabaddobás góllal, majd Szabó Péter akcógóljával már 5-8 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed derekán aztán jött a hidegzuhany: a HVSC-ből Gundl Dávidot verekedésért négy perces kiállítással sújtották a játékvezetők, míg az eset a túloldalon szankciók nélkül maradt. Bravúr, hogy ebben az időszakban is sikerült három gólon tartani a vendégeket, így a negyedik negyed elején 9-12-es állásnál indulhatott a hajrá.

És nem is akárhogy! Zsinórban négy gólt szerezve, a vége előtt fordítottak a vásárhelyi pólósok, 2 perc volt hátra a lefújásig, amikor 13-12-re már a hazaiak vezettek. Egy perccel később mégis egyenlített a Dunakanyar, majd a következő támadásban emberelőnyben harcolhatta volna ki a győzelmet a HVSC. Tar Szilveszter lövését azonban fogta a kapus, és az utolsó támadásban – szintén fórból – a Dunakanyar már pontosabb volt, így az utolsó másodpercekben behúzták a győzelmet (13-14).

A HVSC legközelebb május 19-én, szombaton 11-től, hazai környezetben javíthat a Szolnoki Dózsa ellen.

„A hétvégén kirándultunk. Volt cirkusz, két bohóccal és hullámvasút le és fel. Néha élveztük, de végén csak az émelygés maradt” – értékelte az összecsapást Dr. Bertók Gyula edző.

HVSC - Dunakanyar 13-14 (3-3, 2-3, 3-5, 5-3)

HVSC: Újházi (kapus), dr. Szabó, Lehmann, Gundl 2, MARKÓ 6, Hajdú, WERNER 4, dr. Nádasdi Z., Beleon, Tar 1, Katona, Barna, Könyves, Benkő.

Kiállítva cserével: Hajdú

Kiállítás 4 percre: Gundl

Tabella - Rájátszás - 15-20. helyért